top of page

SAUE HOBIZONE

DROONIRING

Droonisport (FPV Racing) on maailmas kiireimini arenev tehnikaspordiala. Meie huviring sobib sulle, kui soovid sellele alale siseneda faasis, kus maailmameistriks võib saada aastase põhjaliku töö tulemusena, mitte elukestva õppena või kui soovid lihtsalt lennata, olles ise kahe jalaga maa peal.

Võistlusdroonide ringis saavad noored rakendada eelkõige füüsikatunnis õpitut. Lisaks õpitakse märkama detaile, nende olulisust ning saadakse reaalsed oskused tehniliste probleemidega toimetulekuks. Noored omandavad algteadmised ja oskused, mis aitavad mõista elektroonikat, aerodünaamikat ja objektidele mõjuvaid füüsikalisi jõude.

 


Õpitakse käsitlema raadio teel juhitavaid droone. Lisaks juhtimisvõtete ja võistlusstrateegiate omandamisele räägitakse ja teehakse läbi droonide ehitamine, õppides seeläbi tundma ja kasutama tööriistu.

Ringitööd alustatakse sügisel kui klubi tehnikaga õpitakse selgeks drooni lennutamise põhitõed. Peale seda suundutakse juba vaheldumisi töölaua ja treeningute lainele ja hakatakse meisterdama päris oma isiklikku võistlusdrooni, mille iga õpilane ringi lõppedes endale saab. Kõigil rin
giliikmetel saab olema oma algosade komplekt, mis tuleb algusest lõpuni ise võistlusdrooniks ehitada (ehituseks vajalikud tööriistad on klubis kohapeal olemas).

Selleks, et veelgi informatiivsem ning põnevam oleks, kutsume külla ka oma alade spetsialiste, kes õpetavad kuidas erinevates võistlussituatsioonides käituda ja tutvustavad lennuohutusega seotud teemasid.

Ringi tegevus on planeeritud läbi kogu õppeaasta oktoobrist aprilli lõpuni. Ringiga saab liituda ka peale õppetöö algust.

Drooniringi ootame osalema kõiki tehnikahuvilisi vanuses 12-99a . Ringi võivad ka nooremad tulla aga palume meeles pidada, et kõik lapsed on erinevad ning piirid on pigem indikatiivsed kui kivisse raiutud.

Ringi ligikaudne õppekava (drooniring toimub esimest aastat ning õppekava võib jooksvalt muutuda):
Esimestel tundidel tutvume droonide ja nende erisustega, Vaatame, mis teeb võistlusdrooni teistest erinevaks. Suur osa õppeprogrammist on ehitamine ja meisterdamine aga et motivatsiooni üleval hoida, saab iga tunni lõppedes lennata ka.


Indikatiivne ajakava on järgmine: (liigume igaühega omas tempos)
Oktoober - tutvumine spordialaga; klubi droonidega esimeste lennuharjutuste tegemine, et saada kätte juhtimisvõtted, erinevate droonide ning nende erisuste tutvustamine; alustame oma droonide komplekteerimist.


November - jätkub droonide komplekteerimine.

Detsember - droonide valmimine ning esimesed lennud enda ehitatud lennuvahenditega.

Jaanuar - ringitöö hakkab keskenduma droonide seadistamisele ja nende hooldamisele. Õpilased avastavad, et mis liigub, see ka kulub ning nii õpitakse tehnikat hästi kohtlema

Veebruar - põhifookuses on droone mõjutav füüsika ning terminitele nagu joonkiirus, kesktõmbekiirendus, ohmi seadus jpt reaalse tähenduse andmine.

Märts - teeme süvendatult võistlussõitude harjutusi ning keskendume võidusõidu psühholoogiale. Külastame üheskoos ühte võistlust klubist väljaspool.

Aprill - September - Suvehooaeg, saab lennata omal käel või liituda meie klubi pilootidega nii võistlusrajal kui ka niisama huvitavaid kohti avastada.Mis see maksab?
Ringi maksumus on 40€/kuu ning ring toimub reedeti kell 17:30 - 19:00 (või kuni jõudu jagub).
Ringi õppemaksust on võimalik saada soodustust Saue Linna elanikel vastava taotluse alusel.

Lisaks õppemaksule tuleb vanematel arvestada hooaja jooksul 250€ väljaminekuga tehnika seotamisele ning väiksemate kuludega tehnika remontimisele. Droonisport ei ole küll väga kallis, ent nagu igas teiseski tehnikaspordis on ettenägematute väljaminekute suurus otseses seoses kasutajaga.

Tänu Saue Linnale saame vajadusel laenata:
* Videoprillid (isikliku ostuhind ~100-500€)
* Juhtimispult (isikliku ostuhind ~ 60 -150€)
* Akulaadijad (isikliku ostuhind ~50€)

 

4I7A4878.jpg
_MGL8255.jpg
_0171802.jpg
2017-02-19 (90).jpg
_0170557.jpg
4I7A4744.jpg
4I7A4799.jpg
_0170566.jpg
_0170580.jpg
_0170365.jpg
2017-02-19 (89).jpg
_0170475.jpg
bottom of page