top of page

MUDELIRING

Mudeliring on mõeldud kõikidele noortele tehnikahuvilistele, kes tahavad osata ise asju teha ja saada aru, mis põhimõtetel tehnikaasjad töötavad, et neid siis tulevikus ise ehitada.

 

Mudeliringis omandavad noored algteadmised ja oskused, mis on vajalikud mudelisporti ning tegelikult ka kõikidesse teistesse tehnikaspordi aladesse sisenemiseks. Eelkõige saavad nad rakendada füüsika tunnis õpitut. Lisaks õpitakse märkama detaile, nende olulisust ning omandatakse reaalsed oskused mis tahes tehniliste probleemidega toimetulekuks.

 

Lisaks mudelauto juhtimisvõtete ja võistlusstrateegiate omandamisele räägitakse mudeliringis auto ehitusest ja selle hoolduse põhimõtetest. Õpitakse tundma ja kasutama vajalikke tööriistu ning hooldusvahendeid. Muuhulgas disainib iga laps oma auto veermikule kere ning viib selle ise ellu. Veermiku ja kere ettevalmistamise ajal tehakse sõiduharjutusi ringis olemasolevate autodega.

 

Ringitööd alustame sügisel nii, et kõigepealt ehitame auto. Just sellesama auto, mille iga ringi liige peale septembrist aprilli lõpuni toimuvat ringitööd päriseks endale saab. Kõigil ringi liikmetel saab olema oma algosade komplekt, mis tuleb algusest lõpuni ise võistlusmudeliks ehitada (ehituseks vajalikud tööriistad on klubis kohapeal olemas).

 

Selleks, et veelgi informatiivsem ning põnevam oleks, kutsume külla ka oma alade spetsialiste, kes näitavad, kuidas autosid ette valmistada ja seadistada, et rajal kiirem olla ning õpetavad, kuidas erinevates võistlussituatsioonides käituda.

 

Ringi tegevus on planeeritud läbi kogu õppeaasta septembrist aprilli lõpuni. Ringiga saab liituda ka peale õppetöö algust.

 

Mudeliringis ootame osalema kõiki tehnikahuvilisi vanuses 10-21a.

Ringi maksumus on 35€/kuu ning ring toimub kolmapäeviti kell 17:00-18:30

 

Ringi ülesehitus:

Esimestel kordadel keskendutakse sõitmisele ja sellele, mis mudelisport endast kujutab. Seejärel sukeldutakse töölaudade taha ja hakatakse ehitama päris oma võistlus mudelit. Et motivatsiooni üleval hoida, saab iga tunni lõppedes ka klubi mudelitega sõita.

 

September/Oktoober - tutvumine spordialaga, erinevate võistlusklasside ning nende erisuste tutvustamine, alustame oma autode komplekteerimist.

November - jätkub autode komplekteerimine, õpitakse värvima keresid ja vaadatakse mis detailid ja mille jaoks on autodele külge pandud

Detsember - autode valmimine ning esimesed sõidud OMA autodega

Jaanuar - ringitöö hakkab keskenduma autode seadistamisele ja nende hooldamisele. Õpilased avastavad, et mis liigub, see ka kulub ning nii õpitakse tehnikat hästi kohtlema

Veebruar - põhifookuses on autosid mõjutav füüsika ning terminitele nagu joonkiirus, kesktõmbekiirendus, ohmi seadus jpt reaalse tähenduse andmine. Külastame üheskoos ühte võistlust klubist väljaspool (Juuniorliiga etapp Sakus)

Märts - teeme süvendatult võistlussõitude harjutusi ning keskendume võidusõidu psühholoogiale. Toimub ka Juuniorliiga etapp Saue HOBIzones.

Aprill - keskendume võistlustelt saadud kogemuste analüüsile ning oskuste lihvimisele. Ilmast sõltuvalt väljasõit auto24ringile Pärnus, kus professionaalne sõiduinstruktor viib õpilased päris ringrajaautoga sõitma.

 

Maksumus:

Tehnikaspordialad on paraku natukene kallimad kui näiteks male või laulmine aga oleme oma mitmeaastase kogemusega jõudnud lahenduseni, kus kunagiste tuhandete eurode asemel on läbi targa tehnika valiku investeering kordades väiksem. Selguse huvides kirjutame selle lahti komponentidena, et vältida võimalikke üllatusi. Samuti oleme lahendanud olukorra, kus huvide muutus ei jäta suure raha eest soetatud väärt tehnikat tolmu koguma.

 

Ringi kuutasu on 35€ (Saue Linna elanikel on võimalik taotleda huviringitoetust vähendades seeläbi õpilase poolt makstavat summat), õppetasu sisaldab:

 • mudeliringi töös osalemist kolmapäeviti kell 17:00-18.30

 • Saue HOBIzone’i ringraja kasutusõigust kõikidel avatud trennipäevadel

 • vajalike tööriistade ja töövahendite kasutamist

 • osalemist HOBIzone’i läbiviidud võistlustel 50% soodustusega osalustasult

 

Lisaks on õppuritel vajalik soetada võistlusmudeli stardikomplekt hinnaga 250€, mis on soovi korral võimalik tasuda 5 osamaksena (so. 5x50€) koos huviringi arvega. 

Õppekomplektis sisaldub:

 • 1:18 võistlusklassi veermik

 • Juhtimuspult koos vastuvõtjaga

 • Mootor

 • Kiiruseregulaator

 • Servo

 • 1x Aku

 • Kere

 • Pisitarvikud

 • Isiklikud põhitööriistad

 

Aga mis juhtub kui huvi raugeb?

Kogu õppeaasta jooksul ja selle lõppedes on võimalik mistahes põhjusel õppekomplekt kas välja osta või HOBIzone’le tagasi müüa, saades kompensatsiooni 50% ulatuses selle komplekti või komponentide uusväärtusest.

 

Kas see on kõik?

Kui õpilasele spordiala meeldib, võib nii nagu iga teise huvi puhul oodata kulusid võistlustele sõitudele Eesti piires või teistele “olmelistele” kuludele. Samuti sõltub pea ainult kasutajast endast tehnika remondivajadus, mis sõltuvalt õpilase hoolsusest ning trenni aktiivsusest võib olla lähedal nullile, ent pigem kõigub 10-20€ vahemikus kuus.

_0179691.jpg
_0170121.jpg
_0172505.jpg
4I7A3297.jpg
4I7A3648.jpg
_0172104.jpg
_0170089.jpg
_0170129.jpg
_0179918.jpg
_0172062.jpg
IMG_4696.jpg
_0172050.jpg
4I7A3442.jpg
_0172170.jpg
_0172091.jpg
bottom of page